Prasa IPS nowej generacji Artykuły firmy Kontakt do firmy

29.11.2021

Nowa generacja hydraulicznych koszowo-tłokowych pras IPS 10000 i-SiK umożliwia efektywne otrzymywanie soku z różnych surowców: z twardych owoców jak jabłka, gruszki, z owoców miękkich oraz z owoców tropikalnych i warzyw

Doświadczenie i wiedza zdobyte podczas produkcji pras typu IPS pozwoliło inżynierom i automatykom zaprojektować istotnie zmodernizowaną i usprawnioną konstrukcję oraz wprowadzić wiele istotnych poprawek do systemu sterowania pras.

  • Zoptymalizowana została prędkość posuwu tłoka co powoduje skrócenie czasu szarży (produkt jest krócej przetrzymywany w prasie).
  • Długoletnia wytrzymałość urządzenia została osiągnięta dzięki dokładnemu wykonaniu i spasowaniu cylindra i tłoka oraz zastosowaniu najwyższej klasy uszczelnień.
  • Istotnie zwiększono niezawodność prasy poprzez wykonanie elementów mechanizmu prasy z najlepszych stopów stali nierdzewnej. Ułatwia to zachowanie czystości oraz podniesienie współczynnika bezawaryjności.
  • Zastosowane zostały wysokiej jakości koszulki filtracyjne oraz dreny o żywotności ponad 4 tys. motogodzin.
  • System sterowania posiada dedykowaną recepturę do produkcji soków NFC ze skróconym do minimum czasem szarży.
  • Nowa generacja pras IPS gwarantuje szybką reakcję służb serwisowych oraz utrzymywanie stałego magazynu części zamiennych i eksploatacyjnych, aby minimalizować czas potrzebny do wykonania niezbędnej naprawy.

Zarówno jej solidna konstrukcja, jak i zastosowane wysokiej jakości komponenty gwarantują maksymalną wydajność i najwyższe uzyski.

Prasa typu IPS jest urządzeniem, które sterowane jest przez zaawansowany system. Zainstalowane oprogramowanie umożliwia wizualizację procesów w formie czytelnych schematów synoptycznych z opisami i wyświetlonymi parametrami na ekranie monitora.

Wszystkie programy do systemów sterowania i wizualizacji są opracowywane przez nasz zespół programistów. W ten sposób jesteśmy niezależni od firm zewnętrznych i możemy spełniać życzenia klienta oraz wprowadzać niezbędne zmiany. Programiści zaangażowani są we wszystkie etapy projektu - od stworzenia specyfikacji, poprzez przygotowanie schematu elektrycznego, programowanie systemu sterowania i wizualizacji, przygotowanie dokumentacji do uruchomienia urządzenia.

W efekcie stałego rozwoju i doskonalenia, zarówno konstrukcji jak i systemów sterowania, została zaimplementowana nowa wersja oprogramowania, która wnosi wiele usprawnień i udogodnień dla operatora oraz osoby nadzorującej pracę całej linii produkcyjnej. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją funkcji systemu sterowania hydrauliczną prasą IPS lub obejrzenia prezentacji prasy IPS i-SIK i jej funkcjo systemu sterowania na krótkiej animacji.

Źródło i fot.: B&P Engineering