Herbapol-Lublin otwiera oficjalny sklep na Allegro Artykuły firmy Kontakt do firmy

20.05.2021

Herbapol-Lublin SA, producent marek Herbapol, Big-Active, Zioła Mnicha, Nasza i Herbapol Polana, rozpoczyna sprzedaż w swoim oficjalnym sklepie na Allegro. Od kwietnia klienci mogą kupować tam swoje ulubione produkty z pełnego portfolio firmy. Uruchomienie sklepu na największej polskiej platformie e-commerce to kolejny ważny krok w rozwoju firmy oraz istotny etap poszerzania dystrybucji.

W sklepie Herbapolu w strefie marek na Allegro dostępne są wszystkie produkty obecne w ofercie firmy, zarówno spożywcze, m.in. syropy owocowe, herbaty, napoje, dżemy, jak i wprowadzona na polski rynek w 4. kwartale 2020 roku marka kosmetyków naturalnych i suplementów diety Herbapol Polana. Herbapol-Lublin S.A. konsekwentnie poszerza dystrybucję swoich produktów w kanale e-commerce; w 2020 roku firma uruchomiła dwie własne platformy sprzedażowe online: e-herbapol.com.pl oraz e-polana.com.

– Cieszę się, że nawiązaliśmy współpracę z największą polską platformą zakupową. Sklep Herbapolu na Allegro umożliwia nam poszerzenie dystrybucji o kolejny kanał – obok sprzedaży stacjonarnej oraz naszych własnych sklepów internetowych. Dzięki temu jesteśmy obecni tam, gdzie klienci mogą szybko i bezpiecznie kupić swoje ulubione produkty. Jesteśmy liderem rynku spożywczego, mamy bogatą historię i ugruntowaną pozycję, ale ciągle rozwijamy firmę i naszą ofertę. Aktywność w e-commerce, w tym dołączenie do Allegro, to krok w tym kierunku. Widzimy, że klienci to doceniają i coraz chętniej korzystają z zakupów przez Internet jeśli chodzi o kategorie spożywcze – powiedział Evangelos Evangelou, prezes zarządu Herbapol-Lublin S.A.

Kupujący będą mogli skorzystać z darmowej dostawy w ramach pakietu Allegro Smart! Dostawy będą realizowane za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL oraz do paczkomatów InPost. Sprzedaż będzie realizowana za pośrednictwem zewnętrznego dystrybutora.

Grupa Allegro liczy ponad 21 milionów zarejestrowanych klientów i odnotowuje 220 milionów wizyt miesięcznie (wg danych na koniec 2020 r.). Plasuje to tę platformę e-commerce na 13. miejscu wśród światowych liderów sprzedaży internetowej, takich jak Amazon czy eBay . Przychody Grupy Allegro w pierwszym kwartale 2021 roku wyniosły 1,21 mld zł. Wartość sprzedanych produktów na platformie w pierwszym kwartale bieżącego roku wyniosła 9,6 mld zł, a największy udział przychodów miał segment marketplace z wynikiem 82,2 proc. Na koniec I kwartału liczba aktywnych kupujących przekroczyła 13,2 mln, o 13,4 proc. więcej niż przed rokiem.

Źródło i fot.: materiały prasowe Herbapol