Dunapack Packaging, należący do austriackiej Grupy Prinzhorn, otworzył drugi zakład produkcji opakowań z tektury falistej w Polsce Artykuły firmy Kontakt do firmy

02.07.2020

Dunapack Packaging rozpoczyna pełną działalność nowej fabryki opakowań z tektury falistej w Lublińcu.

Dunapack Packaging, dywizja austriackiej Grupy Prinzhorn, rozpoczęła pełną działalność swojej nowej fabryki opakowań z tektury falistej typu green-field w Polsce. Nowy zakład w Lublińcu jest, obok istniejącego zakładu w Ujeździe, drugą lokalizacją w Polsce z najnowocześniejszym sprzętem, w tym tekturnicą o szerokości 2,8 m, kilkoma wielokolorowymi maszynami drukującymi i wykrawającymi. Nowy zakład wspiera strategię integracji grupy i poprawia wpływ na środowisko naturalne poprzez wysoką efektywność wykorzystania zasobów i energii.

Alexander Enzenberg, Dyrektor Zarządzający Dywizji Dunapack Packaging powiedział Nasi klienci potrzebują innowacyjnych i stabilnych dostawców opakowań, aby zabezpieczyć na przyszłość swoją pozycję rynkową. Inwestycja pozwala firmie Dunapack Packaging kontynuować sukcesy w Polsce i dalej zwiększać zasięg usług regionalnych.

Dunapack Packaging posiada w Polsce już dwie fabryki opakowań z tektury falistej. Zakłady Dunapack znajdują się obecnie w 11 krajach. Składają się na nie 24 fabryki tektury falistej, które produkują łącznie 2,42 mld metrów kwadratowych.

Nasi klienci zasługują na najlepszą możliwą obsługę. Mając to na uwadze, rozpoczęliśmy naszą działalność w Polsce w 1999 roku i od tamtej pory odnosimy sukcesy. W końcu doszliśmy do wniosku, że by nadążyć za rosnącymi wymaganiami klientów, należy wybudować kolejny zakład produkcyjny. Nowa fabryka łączy najnowocześniejsze i najbardziej wydajne maszyny z najwyższej jakości dostawami i usługami projektowania produktów. Oba polskie zakłady będą pracować w tandemie i mamy przyjemność poinformować, że rozpoczynamy teraz pełną działalność! - powiedział Cord Prinzhorn, Dyrektor Generalny rodzinnej grupy Prinzhorn.

źródło i fot.: Eurobox Polska