Combo Excelsior Hybrid® otwiera nowe perspektywy przed branżą spożywczą Artykuły firmy Kontakt do firmy

15.11.2021

Działalność w sektorze spożywczym ma swoją specyfikę, którą powinni rozumieć dostawcy narzędzi logistycznych adresowanych do firmy z tej branży. Wielozadaniowa skrzyniopaleta składana Combo Excelsior ® idealnie wpisuje się w potrzeby przemysłu spożywczego, dając jego przedstawicielom solidne argumenty do ograniczenia kosztów związanych z łańcuchem dostaw.

Potencjał skrzyniopalety do przewozu substancji płynnych docenią przede wszystkim firmy działające na skalę międzynarodową, choć z jej usług z powodzeniem mogą korzystać także podmioty operujące na rynkach lokalnych i regionalnych. Pakiet cech, które łączy w sobie Combo Excelsior®, daje szerokie spektrum możliwości.

Combo Excelsior® – bo liczy się wnętrze

Kontener ten świetnie sprawdzi się przy przewożeniu produktów spożywczych, gdzie nawet najmniejsza kontaminacja może przekreślić zawartość całego ładunku. Okrywa chroni zawartość przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią, brudem oraz insektami. Produkt został wykonany z trwałego tworzywa sztucznego PP, odpornego na promieniowanie UV i ujemne temperatury. Zaletą wykorzystania tego materiału jest niewielka waga własna kontenera, łatwość w utrzymaniu w czystości, a także możliwość recyklingu. Combo Excelsior® może być przechowywany pod gołym niebem, dając większe możliwości zarządzania przestrzenią magazynową.

Branża spożywcza korzysta

Wysoki stopień zabezpieczenia ładunku oraz wykorzystanie jednorazowego worka na płyn sprawiają, że z usług tego modelu chętnie korzystają firmy przetwórcze i produkujące żywność. Jego zalety doceniają m.in. mleczarnie (śmietanki, śmietany pakowane aseptycznie, jogurty, mleka zagęszczone), producenci przetworów owocowych, warzywnych i nie tylko (masy jajowe pasteryzowane, koncentraty owocowe, pulpy, przeciery, pasty pomidorowe, ketchupy, sosy i majonezy), a także twórcy słodyczy (czekolada i wyroby czekoladowe).

Koszty w dół, przychody w górę

Głównym walorem skrzyniopalety są atrybuty pozwalające na efektywne organizowanie przestrzeni podczas transportu i składowania. Największe zasługi w tej kwestii mają oczywiście składane ściany. Współczynnik złożenia wynosi aż 70%. Jak to się przekłada na codzienne obowiązki? Na przykład tak, że na naczepie mega trucka mieszczą się aż 182 złożone pojemniki (i 52 rozłożone). Oszczędzamy również miejsce na składowanie pustych pojemników w magazynie.

Combo Excelsior® okiem załogi

Ta skrzyniopaleta składana ma standardową podstawę 1200×1000 mm i ładowność 1500 kg. Ściany boczne rozkładają się niesekwencyjnie, co sprawia, że jedna osoba z powodzeniem może rozłożyć i złożyć skrzyniopaletę. Pracę ułatwia również automatyczne blokowanie pokrywy. Mycie pojemnika nie stanowi dużego wyzwania, gdyż wnętrze pojemnika jest gładkie, pozbawione wypustek. Opróżnianie pojemnika zajmuje niewiele czasu. Wyjmowanie worka i czyszczenie ułatwiają z kolei drzwi wbudowane w ścianę boczną.

Źródło i fot.: Schoeller Allibert